با این روش‌ها سرشانه‌های باریك را پهن‏تر نشان دهید. 


  باریک‌اندام‌ها بخوانند

مجله زندگی ایده آل:

نكته بین‏ها خوش‏پوش ترند

به سبك آن‌شرلی!

باریک‌اندام‌ها بخوانند

یادتان می‌آید آن‌شرلی چه شوقی برای پیراهن آستین پفی ماتیلدا پیدا می‌كرد؟ درست است كه پوشیدن لباس‏هایی با آستین‏هایی پف دار دیگر مرسوم نیست ولی شما می‌توانید حال و هوای عاشقانه آن‌شرلی را حفظ كنید. به خصوص اگر سرشانه‌های باریكی دارید. آستین پفی‏ها قادر هستند شانه‌های شما را وسیع نشان دهند!

سنگ‌های دوست‌داشتنی!

باریک‌اندام‌ها بخوانند

بعضی از لباس‏ها طراح دكور دارند! یعنی طراح خبر دارد كه این لباس برای خشك و خالی نبودن به چه نوع تزئین‌ایی نیاز دارد. سعی كنید اینجور لباس‏ها را پیدا كنید و از بین آنها سراغ مدل‌هایی بروید كه روی سرشانه‌ها یا یقه‏شان كار شده است. لباس شما دكور شماست! در انتخاب صحیح آن كوشا باشید!


یقه لباس را بگیرید!

هر چه بزرگ‌تر،  بهتر

باریک‌اندام‌ها بخوانند

اگر قرار به انتخاب لباسی است كه یقه داشته باشد؛ می‏توانید سراغ آنهایی بروید كه یقه‌های بزرگ و پهن دارند. وجود یقه با ایجاد خطای دید سرشانه‌های شما را پهن‏تر از چیزی كه هستند نشان می‌دهد.

رنگ متفاوت

باریک‌اندام‌ها بخوانند

یقه لباس شما می‏تواند همرنگ لباس‌تان باشد، اما واقعیت این است كه تضاد رنگ با لباس باعث می‏شود خیلی راحت به هدف نهایی، یعنی بزرگ‌نمایی شانه‌ها برسید. یادتان باشد بهتر است لباس‏هایی با رنگ‌های روشن را انتخاب كنید. رنگ‏های روشن به بزرگ‌تر نشان دادن شانه‌ها و بالاتنه‏تان كمك می‌كنند.

اگر یقه ندارید...

باریک‌اندام‌ها بخوانند

بعضی از لباس‏ها یقه‌های بزرگ، افتاده یا كارشده ندارند. در چنین شرایطی سعی كنید از شال گردن‏های ضخیم كه رنگ‏های روشنی دارند، استفاده كنید. انداختن یك شال گردن با ویژگی‏هایی كه گفتیم كاری شبیه یك یقه بزرگ را انجام می‌دهد.


چند تكه‌های یاری دهنده

نیم كت سر خود!

باریک‌اندام‌ها بخوانند

نیم‌كت‏هایی كه روی بلوزتان می‏پوشید نقش‏های معجزه‌آسا ایفا می‌كنند! آنها قادرند ظرف چند ثانیه سرشانه‌های شما را بزرگ كنند! اما از آنجایی كه الان فصل بلوزهای بافتنی است و پوشیدن نیم‌كت روی آنها دست كمی از فاجعه ندارد، بد نیست سراغ مدل‌هایی بروید كه نوع طراحی‏شان تداعی‌كننده نیم‌كت است! مثلا به تفاوت رنگ بین آستین و تنه این لباس‏ها دقت كنید و ببینید كه كجای سرشانه با دوخت یا برش جدا شده است!

در روشنای رنگ‏ها

باریک‌اندام‌ها بخوانند

اگر قرار است رنگ آستین با تنه فرق كند، بد نیست رنگ تنه روشن و آستین تیره باشد. وقتی تنه لباس‏تان را رنگ‏های شاد تشكیل بدهد ناخودآگاه سرشانه‌های شما نیز پهن‏تر به نظر می‏رسند. آستین‏های تیره هم به خصوص به كار خانم‏هایی می‌آید كه دست‏های توپری دارند. اگر دست‏های‌تان لاغر است می‏توانید با خیال راحت سراغ رنگ‌های روشن‏ بروید!


 ممنوع‏ها را بشناسید

قانون‏های مناسب!

باریک‌اندام‌ها بخوانند

قبلا گفتیم كه پلیورهایی با یقه‌های بزرگ و شل انتخاب‏های خوبی برای شما هستند. حالا وقت توجه به نكته‌ای تازه رسیده است. شما می‏توانید از یقه‌های هفت و گرد نیز استفاده كنید اما شرط دارد! این یقه‌ها باید تا حد امكان بزرگ باشند. برای مثال یقه هفت بلوز شما باید باز و عمیق باشد. هرقدر این یقه‌ها كوچك‌تر و تنگ‌تر باشند، سرشانه‌های شما كوچك‌تر به نظر خواهد رسید.

یقه قایقی!

باریک‌اندام‌ها بخوانند

دو مدل یقه دیگر هم هستند كه به كار شما می‌آیند؛ اولی یقه‌های كاملا صاف هستند كه به یقه قایقی معروفند و دومی یقه‌های آجری. هر دوی این مدل‌ها كوچك بودن سرشانه‌های‌تان را پنهان می‌كنند و بیننده را دچار خطای دید خواهند كرد.


توجه به سایز لباس

اصول بزرگ‏نمایی

باریک‌اندام‌ها بخوانند

ساق ضخیم یا شلوار چسبان به همراه یك پلیور آزاد، تركیبی است كه اصولا برای همه خانم‌ها دوست داشتنی و قابل استفاده است اما خانم‏هایی كه می‌خواهند مشكل سرشانه‌های‌شان را پنهان كنند، بیشتر از آن استقبال می‌كنند. ساق پای ضخیم سایز قسمت پایین بدن را ثابت نگه می‏دارد و پوشیدن بلوز آزاد با یقه پهن سایز شانه‌ها را با قسمت پایین بدن، دور باسن، هماهنگ می‌كند. اصولا سرشانه‌هایی كوچك به نظر می‏رسند كه از قسمت پایین بدن كوچك‌تر هستند.

توجه به دور كمر

باریک‌اندام‌ها بخوانند

دور كمر لباس شما می‏تواند تا حدودی جمع و جور باشد اما تا جایی كه امكان دارد سراغ بلوزها، ژاكت‏ها یا پلیورهایی بروید كه قسمت پایینی آنها آزاد است. این كار هم به هماهنگی سرشانه‌ها با بدن كمك زیادی می‌كند.

نكته تكمیلی

باریک‌اندام‌ها بخوانند

در مورد توصیه‌های بالا به خاطر داشته باشید رنگ پلیور شما بهتر است روشن باشد اما برای انتخاب شلوار رنگ‏های تیره انتخاب‏های مناسب‏تری خواهند بود. رنگ‌های روشن‏ بالاتنه را بزرگ‌تر و رنگ‌های تیره‌ پاها را جمع و جورتر نشان می‌دهد.


 اصول انتخاب كت

دکمه‌های مناسب

باریک‌اندام‌ها بخوانند

به نحوه چیدمان دكمه‌ها دقت كنید كه چطور مربع و مستطیل می‏سازند! ساخت این اشكال هندسی به شما كمك می‌كند كوچك بودن بالاتنه و به‌‌ویژه سرشانه‌های‌تان را پنهان كنید و ظاهری متناسب و در عین حال شیك داشته‌باشید.

كمربندهای جدا كننده

باریک‌اندام‌ها بخوانند

كت‏های یكسره برای شما مناسب نیستند! تا حد امكان مدل‌هایی را انتخاب كنید كه كمربند دارند. این كمربندها بدن را به دو قسمت تقسیم می‌كنند و ناخودآگاه حواس بیننده را به بخش بالایی اندام جلب می‌كنند.

به سبك چهارخانه‌ای‌ها (Burberry)

باریک‌اندام‌ها بخوانند

یك مدل كت طراحی شده كه برند «بربری» وارد دنیای مد كرده‏ است و حالا دیگر طرفداران بسیاری دارد. از قضا این مدل برای كسانی كه لاغر اندام هستند و سرشانه‌های باریك دارند ایده‌آل است! مدل‌هایی كه در این بخش می‏بینید بر اساس همین الگو انتخاب شده‌اند اما مهم‌ترین اصل مشترك بین تمام آنها وجود اپل‌های كوچك روی سرشانه‌هاست كه حكم همان دكورهایی را دارند كه قبل‌تر اشاره كردیم.طبقه بندی: آموزش خانواده،  آموزش ذوجهای جوان،  آموزش مجردها،  خانه داری، 
برچسب ها: مد و پوشاک، ست لباس،  

تاریخ : شنبه 9 اسفند 1393 | 07:11 ق.ظ | نویسنده : محمد ضیاءظریفی | نظرات

  • گلوله
  • آپ رنگ
  • گسیختن
  • جالب های انگلیسی
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic