اگر نشانه‌هایی كه گفتیم را در رابطه‌تان دیده‌اید اما دیرتر از آنكه بتوانید كمكی به رابطه‌تان بكنید متوجه خطرساز بودن‌شان شده‌اید، برای‌تان متاسفیم. 

  نگران نباشید جدایی نمی‌كشدتان!
مجله سیب سبز:  اگر نشانه‌هایی كه گفتیم را در رابطه‌تان دیده‌اید اما دیرتر از آنكه بتوانید كمكی به رابطه‌تان بكنید متوجه خطرساز بودن‌شان شده‌اید، برای‌تان متاسفیم. احتمالا این روزها یك جدایی دردناك را تجربه كرده‌اید و برای برگشتن به زندگی به كمك ما نیازمندید. شاید نكته‌هایی كه در ادامه می‌آید بتواند به شما برای سر و سامان دادن به زندگی‌تان كمك كند.

گریه كنید

چیزی كه شما را نكشد، قوی‌ترتان می‌كند و قطعا یك نامزدی از دست رفته هم شما را نخواهد كشت. پس حالا كه قرار است برای یك زندگی تازه آماده شوید، چند روزی را به سوگواری بگذرانید. اشكالی ندارد، گریه كنید، پرخاشگر شوید و ناسازا بگویید. شما در این چند روز سوگواری از هفت دولت آزاد خواهید بود اما مراقب باشید عزاداری‌تان برای رابطه از دست رفته بیش از اندازه طولانی نشود و زندگی‌تان را مختل نكند.حالا وقت آن است كه اتفاقی كه افتاده را یك‌بار دیگر بررسی كنید. در رابطه میان شما و نامزدتان چه گذشته بود؟ چرا از هم جدا شدید؟ سهم شما از آنچه اتفاق افتاده چقدر است و فكر می‌كنید اگر كجای كار اشتباه نمی‌كردید، این اتفاق برای‌تان نمی‌افتاد؟ حالا وقت آن است كه معلم خوبی باشید و از آنچه پیش آمده درس بگیرید.

سرتان را شلوغ كنید

به دوستانی كه مدت‌هاست از آنها خبر ندارید زنگ بزنید، با همكلاسی‌های دانشگاه‌تان قرار بگذارید، برای اضافه كاری در اداره‌تان بمانید اما اجازه ندهید فكر و خیال در مورد نامزد سابق‌تان به ذهن‌تان برگردد. این فكر و خیال‌ها باید محدود به همان قدم اولی كه بعد از جدایی برداشته‌اید، یعنی دوره سوگواری‌تان بماند. پس ماجرا را كش ندهید

زندگی‌تان را از نو بسازید

راهی برای معنا دادن به زندگی‌تان پیدا كنید. ممكن است از دست رفتن رابطه‌ای كه چند سال از عمرتان را برایش خرج كرده‌اید، به شما این احساس را القا كند كه زندگی‌تان را بر باد داده‌اید اما اگر از همین امروز برای بیشتر رشد كردن و رسیدن به اهدافی كه مدت‌ها معلق‌شان كرده‌اید استفاده كنید، مجالی برای فكر كردن به این موضوعات برای‌تان نمی‌ماند.

بدوید

دویدن هم به شما قدرت فرار از فكر‌هایی كه آزارتان می‌دهد را خواهد داد و هم با ترشح بیشتر هورمون اوكسیتوزین در بدن‌تان به شما قدرت روانی بیشتری را هدیه خواهد كرد. وقتی هر روز بیشتر از 40 دقیقه ورزش كنید، نه‌تنها اجازه حمله كردن افسردگی به زندگی‌تان را نمی‌دهید بلكه برای دوباره ساختن زندگی‌تان هم قدرت و نشاط بیشتری پیدا می‌كنید.

نگران نباشید جدایی نمی‌كشدتان!

بلافاصله عاشق نشوید

شاید تصور كنید غم از دست دادن را با آمدن یك فرد تازه به زندگی‌تان راحت‌تر فراموش می‌كنید اما مراقب باشید! این یك فریب بزرگ است! بلافاصله وارد شدن به یك ارتباط دیگر، نه‌تنها در درازمدت كمكی به از بین رفتن احساسات منفی‌تان نمی‌كند بلكه باعث می‌شود با چشم‌های بسته به رابطه دیگری وارد شوید و با اشتباهات خود، شرایط را برای یك شكست دیگر مهیا كنید؛ شكستی كه این بار سخت‌تر و ویران كننده‌تر خواهد بود.

تنها نجنگید

اگر احساس می‌كنید با وجود همه تلاش‌های‌تان نمی‌توانید از دوره سوگواری بیرون بیایید و به خود كمكی كنید، به یك تنه جنگیدن با غم‌های‌تان ادامه ندهید. كافی است به یك روانشناس مراجعه كنید و از او برای برگشتن به روزهای عادی زندگی‌تان كمك بگیرید.
طبقه بندی: آموزش خانواده،  آموزش ذوجهای جوان،  روانشناسی، 
برچسب ها: طلاق، جدایی، رابطه و ازدواج،  

تاریخ : شنبه 23 اسفند 1393 | 08:48 ق.ظ | نویسنده : محمد ضیاءظریفی | نظرات

  • گلوله
  • آپ رنگ
  • گسیختن
  • جالب های انگلیسی
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات